Dla młodych i aktywnych

b_200_200_16777215_0___images_stories_aktualnosci_lodz_stara_szwalnia.jpgDla młodych i aktywnych

Łódź jest idealnym miejscem dla imprezowiczów, z tego też słynie! Dlatego po zameldowaniu zapraszamy Was na imprezę!

Piątek

 

Stara Szwalnia – nasiadownia znajduje się tuż obok naszego hostelu – jesteśmy przekonani, że w takim klubie jeszcze nie byliście! Typowo łódzka sceneria – klub w fabrycznych murach. Z kolei Bagdad Cafe – pub ulokowany w stylowej willi, usłyszycie tam od jazzu po elektro, bardzo klimatyczne miejsce, a do tego z ponad 20 letnią tradycją.

Sobota

Po obfitym śniadaniu i gorącej (koniecznie!) kawie czas na zwiedzanie.
Przede wszystkim musicie poznać ulicę Piotrkowską bardziej znaną jako „Pietryna” – to wizytówka naszego miasta. To tam znajdują się wszystkie puby, kluby i restauracje, ale nie tylko..
Plac Wolności – kiedyś plac handlowy, serce starej Łodzi, teraz rondo, ale nie do końca zwyczajne.. jako jedyny plac w Polsce ma kształt ośmioboku, a w jego obrębie znajdują się 4 muzea: Farmacji, Kultur i Tradycji Niepodległościowych, Archeologiczne i Etnograficzne i jedyna w Polsce Muzeum Kanalizacji „Dętka”
Manufaktura – kompleks  fabryczno – pałacowy Izraela Poznańskiego, jednego z najbogatszych potentatów łódzkiego przemysłu bawełnianego. Widać to po jego pałacu reprezentującego eklektyzm – kiedy architekt spytał go w jakim stylu chce mieć pałac odpowiedział „mnie stać na wszystkie!”. Oprócz pałacu wybudował przędzalnie, farbiarnie, elektrownie a nawet straż pożarną. Teraz w tych budynkach mieści się centrum handlowo-kulturalno-rozrywkowe Manufaktura. Znajdziecie tam między innymi Muzeum Sztuki MS2, tam możecie wypić kawę w Boston Cafe i kupić książkę w księgarni artystycznej Mała Litera Art.
Shopping – jak Manufaktura to shopping!
Gdy skończycie na Pietrynie będzie się powoli zaczynać się nocne życie, zanim zaczniecie prawdziwy clubbing proponujemy piwo w jednym z oryginalnych pubów. W Owocach i Warzywach z pewnością poznacie wielu ciekawych ludzi z kręgu łódzkich artystów, w Mecie Secie Galarecie spróbujecie śledzia, a wódkę przegryziecie ogórkiem kiszonym, w Barze Anna, który jest najstarszy w mieście, możecie spotkać wszystkich (tu nie ma reguły), a w Bibliotece,będącej mekką studentów, zawsze coś się dzieje – czy to poniedziałek czy sobota.
Po 22 możecie iść potańczyć. Gdzie? Polecamy Łódź Kaliską – najbardziej awangardowy klub w Polsce. Jeżeli wolicie jazzowe klimaty idźcie do Jazzgi, albo wybierzcie się do DOMu, gdzie na pewno poczujecie się jak u siebie.

Niedziela

Gdy już się wyśpicie po sobotnich wojażach aparaty w dłoń i…

Księży Młyn – kompleks fabryczno – pałacowy Karola Scheiblera, najbogatszego przemysłowca łódzkiego, ojca Łodzi włókienniczej, który zbudował swoje imperium od podstaw, zaczął od pałacu i przędzalni a skończył na fabrykach, domach robotniczych, sklepach, szkole, szpitalu i remizie strażackiej. Jego pracownicy mieszkali na terenie jego osiedla, pracowali tam. Ich dzieci chodziły do szkoły, która kształciła ich na przyszłych robotników fabryki. Materiały do fabryk były dostarczane prywatnym pociągiem po prywatnym torowisku, prosto do jego magazynów. A to wszystko na terenie Księżego Młyna. Niektóre z obiektów zostały wyremontowane i służą teraz Łodzianom, inne popadają w ruinę. To prawdziwa gratka dla amatorów fotografii
Muzeum Kinematografii – dawny pałac Scheiblera, jedyne w kraju
Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera – czyli popularna „Filmówka”. Szkoła powstała po II wojnie światowej i mieści sięw pałacu, który należał do właściciela Widzewskiej Manufaktury, Oskara Kona. To jedna z najlepszych szkół o tym profilu w Europie, jej absolwentami są m. in. reżyserzy Andrzej Wajda,
Krzysztof Kieślowski, Roman Polański
Muzeum Wnętrz Fabrykanckich – jedyne takie muzeum w Polsce mieści się w Pałacu Edwarda Herbsta, zięcia Karola, przy Przędzalnianej 72